Osobnosť

Kto alebo čo je vlastne Boh? Čo tu robíme a kto  sme my? Má všetko zmysel, alebo sme tu len náhodne? Páči sa Ti spoločnosť v ktorej žiješ a ako sa TY snažíš o lepší svet, alebo učí nás to Boh?
Ja si myslím že boha má každý jeden v sebe.
„Ľudská duša sa dá nazvať bohom.”
Ty sa môžeš sám rozhodnúť aký byť, čo urobiť pre svet ale taktiež aj, čo urobiť pre seba.
 „Je potrebné objavovanie samého seba, odkrývanie skrytých zákutí nášho charakteru, hľadanie vlastných talentov a zdokonaľovanie ich. Len taká duša sa dá nazvať bohom alebo  božím odrazom.” Je potrebné aby sa každá osobnosť snažila byť lepšia, zdokonaľovala seba a tým by menila svet a robila ho  lepší, zanechala by po sebe nejaké poslanie.  Ľudia sa snažia spraviť dojem na druhých ale zabúdajú tým na seba.  Myslím si, že Ty si tá jedinečná duša, pretože prežívaš všetky pocity, nálady, emócie.. Byť šťastný je základ spokojného bytia.
„Tak ako sa potrebuje najesť rozum pri zdolávaní všemožných situácií a úloh v živote, rovnako je potrebné postarať sa aj o srdce. Srdce - práve toto naše emocionálne ja, potrebuje vnímať emócie všetkých druhov, potrebuje cítiť, že všetci ľudia naokolo skutočne žijú, že sa snažia robiť niečo zmysluplné a nie len prežívajú.”

Hudba je aj pre mňa ideálna potrava pre srdce. Treba si ale uvedomiť, že aj tú určitú skladbu melódiu alebo pesničku musel takisto niekto zložiť, otextovať, vložiť do nej svoje emócie možno vlastný príbeh. 
„Možno bol umelec inšpirovaný niečím pozemským alebo niečím tak tajomným , čo nikto nevie kde sa nachádza, tým nekonečným vesmírom, ktorý má každý z nás hlboko v duši.”
 Týmto spôsobom dáva umelec niečo obrovské svetu a my si z toho znovu vezmeme len kúsok z toho, lebo nikto ani jeden z nás nepochopí, prečo je všetko tak ako je. 
Počúvame a niektorí nechápu, niekomu sa nepáči, ale práve umelec je ten ktorý si do diela pridal to, čo žil.  Zanechal odkaz. Avšak nie len oni, ale všetci sme tu pre to. Už dlho sa vytvára niečo obrovské, je len na každom či priloží ruku k dielu. Koniec koncov, ako si hocikto čo zariadi, tak sa bude mať. Byť šťastný za to čo máš ale chcieť viac.  
AMEN
s

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Zrkadlo

Voľba

Sny